Tetrapod Ichthyostega, najstarsze czworonożne zwierzę na świecie

Ichtiostega był czworonogiem, co oznacza, że miał cztery nogi i ciało z czterema segmentami. To najstarsze znane czworonożne zwierzę, jakie kiedykolwiek odkryli naukowcy.

To była żyjąca na lądzie, drapieżna ryba. Ostatecznie wyginął w okresie dewonu, kiedy został zastąpiony przez inny rodzaj ryby zwany Eusthenopteron.

Ichtiostega Tetrapod to dziwne, czworonożne zwierzę, które żyło w okresie dewonu. Jest uważany za pierwsze czworonożne zwierzę z kończynami po obu stronach ciała. To zwierzę zostało znalezione w Anglii i miało dwie kończyny przednie w kształcie wiosła i dwie nogi pod nimi. Jego ewolucja pozwoliła mu żyć na lądzie i w wodzie, ale później zróżnicowała się na więcej niż jeden gatunek.

Ichthyostega Tetrapod został nazwany na cześć ichtiozaura, co oznacza „jaszczurkę rybną”. Ichtiozaur nie miał czterech nóg jak Tetraspis, ale przez wiele lat uważano, że zwierzęta te były blisko spokrewnione, ponieważ miały pewne wspólne cechy.

Ichtiostega był pierwszym czworonożnym zwierzęciem, które kiedykolwiek chodziło po lądzie. Żył w płytkiej wodzie, od 200 do 250 milionów lat temu, a dorosło z niemowlęcia do dorosłego człowieka zajęło mu około roku.

W 1858 roku francuski przyrodnik Alcide d’Orbigny znalazł w haitańskim wapieniu skamieniałość stworzenia o czterech kończynach. To zwierzę uważane jest za najstarsze czworonożne zwierzę na świecie.

Odkrycie to było znaczące, ponieważ pomogło naukowcom zrozumieć, w jaki sposób zwierzęta ewoluowały w czasie i jak ta ewolucja doprowadziła do powstania innych gatunków o różnej liczbie kończyn.

Pod koniec okresu kambryjskiego nowy rodzaj zwierzęcia znany jako Ichtiostega wyskoczył na ląd z czterema masywnymi stopami i stał się pierwszym czworonożnym stworzeniem na Ziemi. Skamieniałe szczątki tego starożytnego stworzenia znaleziono na terenie dzisiejszej Szkocji, a sześć lat temu ekshumowano je i badano, aby dowiedzieć się więcej o jego anatomii.

Ichtiostega był wczesnym czworonogiem, co oznacza, że miał ogon w kształcie płetwy, nogi przymocowane do boków, wydłużoną czaszkę z pyskiem ryby, a co najważniejsze w tej dyskusji – cztery kończyny na lądzie.

Ichtiostega jest nie tylko jednym z najstarszych czworonożnych zwierząt na świecie, ale także jednym z najstarszych gatunków. To szczególne prehistoryczne zwierzę istnieje od prawie 500.

O ile nam wiadomo, Ichtiostega był pierwszym czworonożnym zwierzęciem na Ziemi. Żył w okresie dewonu i prawdopodobnie wyginął z powodu grubych łusek.

W odległej przeszłości, kiedy nasza planeta była znacznie cieplejsza, żyła istota zwana Ichtiostega. Historia tego starożytnego czworonożnego zwierzęcia jest opowiedziana za pomocą skamielin, a następnie zrekonstruowana do życia na innowacyjnym wyświetlaczu 3D w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Spektakl pokazuje, jak to starożytne stworzenie miało wydłużoną szyję i ciało, ale mogło chodzić na dwóch nogach, tak jak człowiek szedłby na dwóch nogach.

Ichtiostega był czworonogiem – tak jak my – z długim ogonem, który podtrzymywał jego ciężar jak ogon krokodyla lub ogon hipopotama.

Related Post