Jak się pozycjonuje strony? Czyli alfabet pozycjonera

Praca pozycjonera to dla wielu osób czarna magia, są osoby, które nie są w stanie pojąć tego jak to się dzieje, że strona wskakuje na TOP 3. Pozycjonowanie składa się z wielu żmudnych zajęć, nie tylko wymaga się od specjalisty tego by był profesjonalny i kreatywny, ważna jest także umiejętność komunikowania się z innymi członkami zaangażowanymi w projekt. Ale nade wszystko pozycjoner musi być otwarty na nowe wyzwania a także musi umieć się szybko przystosować do zmian które w świecie Internetu są nieuniknione. Jak wygląda alfabet pozycjonera od A do…E?

A jak analiza konkurencji…

Praca pozycjonera nie może obejść się od analizy konkurencji. Pozycjoner musi zbadać w jaki sposób działają strony podobne do tej którą zamierza pozycjonować. Nie jest to zadanie łatwe, konkurencja często ukrywa swoje działania.

B jak badanie fraz

Pozycjoner musi podjąć decyzje na które słowa kluczowe lub frazy będzie pozycjonował stronę www. Przede wszystkim chodzi o ustalenie tego jakie słowo kluczowe jest najczęściej wpisywane przez internautów, jeśli chodzi o określoną branżę. Następnie trzeba sprawdzić jakie strony pojawiają się już na zbadane słowo kluczowe oraz czy trudno będzie znaleźć się w TOP3.

C jak cena, którą musi zapłacić klient

Za dobre usługi trzeba zapłacić. Strona w TOP3 kosztuje i to niemało. Na koszt składają się poszczególne elementy jak na przykład pozyskiwanie linków czy tworzenie nowej treści.

D jak determinacja

Pozycjoner musi być zdeterminowany na osiągnięcie celu, inaczej szybko wypadnie z rynku. Zmieniające się algorytmy Google oraz nowe aktualizacje, przyczyniają się do tego, że pozycjonowanie jest trudnym procesem.

E jak edukacja

Na pracę pozycjonera składa się również edukacja. Pozycjoner musi poszerzać swoją wiedzę (musi dostosować się do wymagań Google) a także musi wtajemniczać inne osoby, ponieważ w projekt są zaangażowane różnego rodzaju osoby.

To tylko garstka informacji o tym czym zajmuje się pozycjoner. Warto wiedzieć, że jest to praca żmudna i trzeba być na prawdę zdeterminowanym i nastawionym na osiągnięcie efektu by wytrwać w tym zawodzie. Z pewnością nie jest on dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *