Jak wybrać dobre obuwie górskie?

Buty trekingowe to kluczowy element wyposażenia każdego podróżnika, czy to amatora, czy profesjonalisty. Zły wybór grozi nie tylko otarciami, ale też bardzo często urazami, których lepiej wystrzegać się za wszelką cenę. Mogą one skutecznie wykluczyć nas z dalszej wędrówki. Jak zatem wybrać dobre obuwie górskie?

Jak wybrać dobre obuwie górskie
To nic trudnego, o ile będziemy mieli na uwadze kilka wytycznych.
Taka swoistą podstawą będzie wysokość takiego obuwia. Do wypraw po lesie i do biegania lepiej zdecydować się na niższe obuwie. Takie poniżej kostki. Nie będzie ono nam ograniczało ruchów i można w nim swobodnie biegać. Nie sprawdzi się jednak za dobrze do chodzenia po mokrych terenach i mocno zaśnieżonych. Na wysokie buty górskie decydujemy się, gdy naszym celem będą wspinaczki i długie wyprawy w trudnych warunkach. Jeżeli chodzi o przymiarki takiego obuwia to przed nimi warto wcześniej postawić stopę na samej wkładce. Jeżeli palce będą wystawać poza jej krawędź to oznacza to, że but jest za mały. Buty górskie muszą być dobrze dopasowane. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Samo sznurowanie takiego obuwia także ma znaczenie. Sznurowadła powinny być dobrze naprężone, zwłaszcza w niższych partiach. Podeszwa powinna być sztywna i wykonana z dobrego materiału. Dzięki temu będziemy spokojni o jej przyczepność. Warto wiedzieć, że zarówno dla pań, jak i panów tworzy się różne wersje obuwia. Ma to związek z różnicami w budowie ich stóp.

Podsumowując dla dzieci też tworzy się specjalne wersje by nawet one miały zagwarantowane bezpieczeństwo i komfort przy dłuższych wyprawach.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *