Osoby, które lubią góry …

Dla osób lubiących góry i długie spacery idealnym miejscem docelowym są zawsze góry. Mamy to szczęście, że w naszym kraju mamy do nich dostęp, jak i jest wiele rożnych miejscowości i miasteczek, które są w stanie zapewnić nam masę różnych atrakcji. Sam ostatnio odwiedziłem Szczawnicę. To piękne miejsce, które wcale nie odbiega słynnym jego odpowiednikom w Austrii.

Tu uzdrowisko położone w dolinie Grajcarka, tuż przy dopływie Dunajca. Cóż mogę powiedzieć? Jeśli pragniesz dotknąć przyrody przez płuca, to nie czekaj i jedź tam jak najszybciej. Nigdy nie oddychałem tak świeżym i czystym powietrzem. Krystalicznie czyste. Człowiek dziękuje, że żyje, kiedy zabiera jego część do płuc. Aż szkoda wypuszczać. To bardzo zdrowe miejsce. Dobre dla nas samych, bo przebywanie w takich warunkach na pewno poprawia nasze zdrowie jak i samopoczucie. Każdy powinien spędzać w takim środowisku chociaż kilka dni w roku. Mamy tutaj również sporą ilość szlaków oraz to, czego żadnym górom nie brakuje – cudowne widoki i zabawy przyrody na naszych oczach.

Nie mogłem oczywiście nie odwiedzić najpopularniejszej atrakcji w tym regionie – rzeki Dunajec, gdzie organizowane są spływy, które są znane już od wieków. Wsiadamy na łajbę, płyniemy i podziwiamy. Pamiętajmy również o sklep turystyczny i górski Kraków.
Każdemu kto wybiera się w góry pierwszy raz mogę szczerze polecić zaczęcie tej przygody od Szczawnicy. Zakochacie się w powietrzu, zauroczycie się przyrodą, a po wejściu na szczyt Sokolicy zapomnicie o domu. Pamiętajmy tylko, że wypady w góry wymagają lekkiego przygotowania. Jeśli lubimy spacerować, to warto wcześniej odwiedzić sklep i wybrać jakieś buty do chodzenia w górach, które bardzo się nam przydadzą. Dodatkowo warto zakupić jakąś mapę, gdzie będziemy mieli rozpis szlaków oraz najciekawszych miejsc. Wyposażenie się również w dobrą kurtkę przeciwdeszczową będzie wskazane. Góry mają swoją własną prognozę pogody i nikt nie jest w stanie jej przewidzieć. Jadąc w góry warto spędzić ten czas aktywnie. Oddychać, chodzić, podziwiać i tak w kółko bez końca.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *