Jak kupić odpowiedni monitor interaktywny?

Monitory interaktywne to innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystywane jest do wyświetlania treści oraz odtwarzania dźwięku za pomocą funkcji dotykowej. Za generowanie treści odpowiedzialny jest osobny bądź specjalnie wbudowany komputer z odpowiednio zainstalowanym oprogramowaniem. W tekście wyjaśniamy, na co zwracać uwagę wybierając urządzenie.

Nowoczesne Monitory interaktywne to wyjątkowo ciekawe urządzenia, które coraz częściej możemy spotkać w najróżniejszych instytucjach, jak szkoły, firmy, uniwersytety oraz na eventach i w miejscach publicznych. Przy użyciu takiego monitora można sterować zarówno systemem operacyjnym, jak również aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych. W ofercie producentów znajdziemy nowoczesne realizacje, jednak zanim podejmiemy decyzję, warto skonkretyzować nasze potrzeby.

Zastosowanie
Na samym początku należy zwyczajnie określić do czego będzie nam służył monitor interaktywny. Ma to wpływ na takie funkcjonalności, jak np. obsługa liczby punktów dotyku. Wiedząc np., że z monitora będzie korzystać wiele osób jednocześnie, należy wybrać opcję obsługującą 10 lub nawet 40 punktów dotyku w tym samym momencie. Jeżeli jednak danej chwili monitor będzie obsługiwać wyłącznie jedna osoba, zupełnie wystarczające okażą się dwa punkty dotyku, co wpływa też korzystnie na cenę samego sprzętu.

Wielkość
Kiedy wiemy już, do czego posłuży nam nasz monitor, warto skupić się na jego wielkości. Mając na uwadze zastosowanie określmy, jakiej wielkości monitor będzie nam potrzebny. Wybór jest w tym zakresie naprawdę spory. Otóż możemy wybrać model np. do 20 cali lub zdecydować się na taki, który ma ich blisko 80 lub nawet więcej.

Jakość wykonania
Ten czynnik jest wyjątkowo ważny dla tych urządzeń, które będą naprawdę intensywnie eksploatowane, jak np. info-kioski w miejscach publicznych. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji potrzebujemy urządzeń, które bezawaryjnie będą działały kilkanaście godzin na dobę.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *