Sprzęt, na jakim powinien pracować fotograf ślubny

Szukając profesjonalnego fotografa ślubnego często skupiamy się na sprzęcie, jakiego powinien on używać w trakcie pracy. Nie będąc jednak zawodowcami sięgamy opinii z for internetowych. Warto jednak podchodzić do nich z pewną rezerwą, ponieważ często są to zwyczajne reklamy znanych marek. Jeśli więc spotkacie się z opinią, że profesjonalnego fotografa ślubnego czyni aparat Nokii bądź Canona to wiedzcie, że tak po prostu nie jest a wy przeczytaliście reklamę. To w końcu nie marka się liczy a jakość sprzętu i właściwe dobranie dodatkowych elementów.

Należy podkreślić, że nie wszystkie urządzenia nadadzą się do wykonania dobrego zdjęcia oraz że sam talent nie wystarczy. Podstawowe aparaty posiadają zbyt dużo ograniczeń, aby móc je na co dzień wykorzystywać do robienia sesji ślubnych. Tanie kompakty czy aparaty wbudowane w smartfonach nie pomogą w profesjonalnym uwiecznieniu ceremonii ślubnej. Wiele też zależy od ostatecznego efektu, na jakim zależy młodej parze, tak więc często fotografie robione polaroidem są ciekawym dodatkiem do albumu. Najlepiej zajrzeć na stronę interesującego nas fotografia, jak np. https://dwiewieze.pl/ ocenić portfolio i zapytać się o sprzęt, jakiego używa.

Jaki aparat jest najlepszy?
Głównym kryterium przy wyborze aparatu do wykonania sesji powinna być wszechstronność i umiejętność wykorzystania jego potencjału przez obsługującego. Całkiem bezpiecznym rozwiązaniem dla fotografii ślubnej będzie każdy aparat z wymienną optyką. Kompakty z przymocowanym na stałe, ciemnym obiektywem, który wolno ustawia ostrość posiadają dużo ograniczeń dotyczących ustawień ekspozycji, jakości produkowanych plików oraz możliwości używania lamp błyskowych. Tak naprawdę fotografowie posiadają bardzo szeroki wachlarz sprzętu, jakim mogą się posługiwać: od małych bezlusterkowców, jak Fuji przez pełnoklatkowe lustrzanki po aparaty średnioformatowe.

Sprzęt dobrany do zadania
Każdy z aparatów ma swoje słabe i mocne strony, jednak to co najważniejsze to świadomy fotograf. Nawet najlepszy sprzęt, użyty w sposób nieumiejętny, może zrujnować zdjęcie. Istotne jest, aby używany system był odpowiedni do stylu pracy – innych efektów można oczekiwać od osoby używającej niewielkiego i niemal bezszelestnego aparatu Leici, a innych od fotografa używającego średniego formatu.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *