Organizujemy konferencję

Każda szanująca się firma regularnie organizuje eventy i konferencje, na których na bieżąco odnosi się do sytuacji rynkowej, innowacji w swojej dziedzinie i przyszłości biznesu. Każdy kto kiedykolwiek zmierzył się z zadaniem zorganizowania takiej konferencji wie, że jest to nie lada wyzwanie, w trakcie którego pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników.

Osoba odpowiedzialna za przygotowanie konferencji powinna odznaczać się doskonałymi umiejętnościami organizatorskimi, logistycznymi i kierowniczymi. Oczywiście zanim nabierze się odpowiedniej wprawy warto skorzystać z kilku rad, które pomogą zorganizować udaną konferencję.

Profil eventu i listy gości
Na samym wstępie należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą zarysować ogólną koncepcję wydarzenia i dobrać odpowiednią salę. Rozstrzygnijmy przede wszystkim co właściwie chcemy zorganizować, w jakim celu i dla kogo? Teraz możemy zastanowić się kiedy i gdzie powinno odbyć się wydarzenie. Najlepiej dobrać uniwersalne sale, które odznaczają się wysokim profesjonalizmem obsługi i wyjątkowym klimatem, jak http://dworekarkadia.pl/konferencje.html. Dobrze sprecyzować główny temat konferencji, który pozwoli określić listę prelegentów – będą to oczywiście specjaliści w danej dziedzinie.

Budżet i harmonogram
Powinniśmy również zaplanować ogólny scenariusz wydarzeń, mówiący ile dni będzie trwała konferencja, ile czasu zajmą poszczególne dyskusje, wykłady i prezentacje oraz kiedy zaplanować przerwy. To jak będzie wyglądał dokładny plan zależy głównie od tego, jak złożone planujemy wydarzenie. W przypadku typowych spotkań często wystarczy ogólny plan, jednak kiedy miejsce mają bardziej skomplikowane eventy lepiej podać jak najwięcej szczegółów. Taki harmonogram pozwala przejść dalej i określić w miarę dokładnie kosztorys. To w końcu od budżetu, jakim dysponujemy zależy, czy zapewnimy gościom noclegi i poczęstunek oraz to, jakiego rodzaju obiekt wynajmiemy.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *